czwartek, 19 grudnia 2024

List na koniec roku 2024 od Rosi i Zarządu * plany na obchody 50-lecia naszej sanghi * ogłoszenie zbiórki finansowej "Odnowa na 50-lecie sanghi Bodhidharma"

Droga Sangho,

jak co roku, początkiem grudnia wysyłamy list od Rosi i Zarządu, Rady Starszych, który podsumowuje w skrócie, czym był mijający rok 2024 dla naszej sanghi i Ośrodka Warszawskiego oraz nakreśla cele, plany i potrzeby na rok 2025, który będzie tym razem specjalny dla naszej wspólnoty!

I. List Rosi Suni Kjolhede

„Droga Sangho, 

Jak to możliwe, że już mamy grudzień? Za nami rok mocnej praktyki. Obok regularnego programu zazen i wprowadzeń do praktyki dla nowych osób, coraz częstszych wynajmów dla innych grup, mamy za sobą zimowe i letnie sesin, liczne ceremonie, a także wiele kilkudniowych odosobnień, zarówno w Falenicy jak i online. Wasza wspólna praca na rzecz wzmacniania praktyki Dharmy w Polsce jest doprawdy inspirująca!

Przed nami intensywny okres: zazen rohatsu, przesilenie zimowe, świąteczne spotkania, a potem wielki obrót Koła Czasu i początek nowego roku. To dla ZBZ Bodhidharma moment szczególny: w 2025 roku przypada pięćdziesięciolecie istnienia naszej Sanghi. To doniosła rocznica, którą będziemy świętować w lipcu.

Tu chciałabym wyrazić wielką, płynącą z głębi serca wdzięczność dla Was wszystkich za Wasze nieustające wysiłki w praktyce, a także za hojność tych wszystkich, którzy w czerwcu tego roku pomogli sfinansować jakże potrzebny remont ogrzewania w ośrodku. Tak licznie napływające wpłaty były wyrazem pełnego troski ducha sanghi. 

Jak zawsze o tej porze roku, przypominamy o tym, że każda wpłata na ogłoszoną właśnie zimową zbiórkę na kolejny rok będzie przyjęta z głęboką wdzięcznością i jak najlepiej wykorzystana. Poza pokryciem zwiększonych o tej porze roku rachunków, planujemy zebrane środki przeznaczyć na prace remontowe, konieczne naprawy i odmalowanie ośrodka, by przygotować go na obchody pięćdziesięciolecia naszej sanghi.

Szczegółowe informacje znajdziecie poniżej, w liście od Zarządu ZBZ. Możecie być pewni, że przy tych wszystkich planach, ogólnych kosztach utrzymania sporego ośrodka i nielicznej, lecz oddanej obsadzie, każda wpłata jest na wagę złota!

Z głębokim gasio, gorącymi pozdrowieniami i najlepszymi życzeniami dla Was wszystkich, 

Rosi Sunya”

II. PODSUMOWANIE ROKU 2024

Ten rok Drewnianego Smoka odznaczał się wyraźnym wzmocnieniem się i stabilizacją funkcjonowana Ośrodka Warszawskiego w wielu sferach. Po tych zwariowanych ostatnich latach pandemiczno - kryzysowo - inflacyjnych udaje nam się krok po kroku odbudować nasze nadszarpnięte zasoby i nabrać jeszcze większego rozpędu. Ten proces oczywiście nadal trwa, wymaga on stałej troski, uważności i pracy, szczególnie, że czasy nadal są niespokojne. Jednak, jakimś cudem, ciągle udaje nam się, mimo zmieniających się okoliczności, podtrzymywać tę samą regularną, intensywną formalną praktykę zen - i to w sumie już ponad 50-lat!

Bez was i wspólnych wysiłków całej wspólnoty to wszystko byłoby niemożliwe! Przyłączając się do podziękowań i życzeń Rosi, wyrażamy naszą głęboką wdzięczność za Wasze zaangażowanie! Podziękowania za udział we wspólnych praktykach stacjonarnych czy online, pomoc w pracach na rzecz sanghi, za troskę oraz za regularne wsparcie finansowe i nieraz bardzo hojne darowizny! W tym roku dosłownie każdy dorzucił coś do pieca ;). 

Poniżej podajemy ogólne podsumowanie wybranych 3 obszarów działania ośrodka, w których szczególnie udało nam się wzmocnić się w tym roku, jak: organizacja formalnych praktyk, modernizacja ośrodka oraz wynajmy dla innych grup. Formalne, szczegółowe podsumowanie całorocznej działalności z rozliczeniem finansowym jak zwykle przedstawimy na corocznym Walnym Zgromadzeniu, które  prawdopodobnie odbędzie się na wiosnę, 12 kwietnia 2025 przez Zoom (sobota wieczór).

PRAKTYKA FORMALNA w 2024 

W tym roku, oprócz regularnej praktyki w dni powszednie (patrz tabela obok), zorganizowaliśmy aż 9 odosobnień stacjonarnych: 7 kilkudniowych zazen grupowych, 2 siedmiodniowe sesin z Rosi Sunyą w ramach jej wizyt w Polsce oraz 5 czterodniowych online sesin. Daje to w sumie 35+20 dni na 14 odosobnień. Niecodzienne wydarzenie miało także miejsce 27 lipca. Odbyły się ważne buddyjskie ceremonie prowadzone przez Rosi, podczas którego kilkanaście osób zostało formalnymi uczniami Rosi i / lub otrzymało rakusu, a około 40 osób przyjęło Wskazania Buddyjskie (Jukai).

W zeszłorocznym grudniowym liście opisywaliśmy, że po ponownym otwarciu ośrodka, w latach 2022-23 średnia liczba uczestników w wydarzeniach stacjonarnych wyraźnie spadła, w porównaniu z tym, jak bywało to we wcześniejszych latach przed pandemią. Ponieważ jednym z podstawowych filarów funkcjonowania naszego Związku / Ośrodka są regularne stacjonarne odosobnienia, frekwencja uczestników na nich ma znaczenie. Jak pokazuje doświadczenie, czyni ona różnicę na wielu poziomach. Optymalna ilość uczestników wpływa znacząco na jakość nie tylko samych zazen grupowych czy sesin, ale w ogóle wzmacnia i stabilizuje funkcjonowania naszej sanghi. Biorąc więc udział w zorganizowanych odosobnieniach, czy w jakiejkolwiek wspólnej praktyce, przynosimy pożytek nie tylko sobie, ale także innym i wspólnocie. Z radością więc stwierdzamy, że od listopada zeszłego roku odnotowujemy stopniowy, ale stały wzrost uczestników na naszych stacjonarnych odosobnieniach. 

Wielu z was mówi, że chciałoby częściej uczestniczyć w stacjonarnych praktykach, ale ze względu na swoją sytuację zdrowotno - rodzinno - zawodową nie zawsze to się udaje, a czasami dla niektórych przyjazd staje się w ogóle niemożliwy. Na szczęście online sesiny, które cieszą się nadal zainteresowaniem, dla tych osób jest często dogodną formą (a czasami jedyną), aby utrzymywać kontakt z praktyką, sanghą i Rosi.

Cieszy także, że sporo nowszych osób, które zdecydowały się na regularną praktykę w naszej sandze, zostały ostatnio formalnymi członkami Związku. Ilość osób na naszych listach mailingowych i grupach WhatsApp i strony Fb też się zwiększa. Jeszcze raz wielkie gasio dla wszystkich za czynione wysiłki w podtrzymywaniu ognia Dharmy!


PRACE MODERNIZACYJNE W WARSZAWSKIM OŚRODKU - AKCJA PIEC

Na styczniowym i marcowym Walnym Zgromadzeniu rozmawialiśmy o tym, że budynek Ośrodka Warszawskiego potrzebuje dużo modernizacji, ale prawdopodobnie w 2024 roku nie będzie na to funduszy, aby je zrealizować. A tu niespodziewanie w maju okazało się, że 20-letni piec gazowy Junker, który podgrzewał wodę i służył za centralne ogrzewanie budynku, zepsuł się, zaczął wydzielać czad. Natychmiast zaczęliśmy działać, gdyż bez tego nasze dalsze funkcjonowanie byłoby mocno sparaliżowane. 

Ogłosiliśmy więc zbiórkę, na którą zareagowało ponad 50 osób i udało nam się w ciągu 5 dni zebrać potrzebną kwotę ponad 25 tysięcy złotych! Kilka dni później w czerwcu zaczęły się prace remontowe związane z instalacją grzewczą! Bardziej szczegółowy opis tej akcji i przebieg prac jest opisane na stronie pod linkiem: https://www.buddyzmzen.pl/2024/06/pilny-apel-zepsu-sie-gowny-piec-osrodka.html 

Jeszcze raz więc wielkie gasio, że wspólnymi siłami, dzięki zaangażowaniu i szczodrości całej sanghi udało się nam zrealizować to, co jeszcze 2 miesiące wcześniej wydawało się niemożliwe. Ta akcja bardzo wzmocniła naszego ducha, gdyż znowu pokazała, że w sytuacji krytycznej możemy na siebie liczyć!

Przy okazji meldujemy, że od tej pory mamy stabilną ciepłą wodę w kranach, przy zendo już nie ma starego podgrzewacza wody, który bardzo hałasował. Jest wyraźnie równomiernie cieplej w Ośrodku! Jak to wszystko przełoży się w sumie na ilość zużycia, koszty, będziemy mogli przedstawić na wiosnę na Walnym Zgromadzeniu, gdyż wymaga to większej analizy całego okresu jesienno - zimowego z uwzględnieniem wzrostu cen gazu i prądu.

Także w tym roku częściowo otrzymaliśmy, a częściowo dokupiliśmy nowe wyposażenie do kuchni:   2 nowe kuchenki gazowe z piekarnikiem, dodatkową lodówkę i zamrażarkę. Zamontowaliśmy nowe krany w kuchni i w łazienkach. W listopadzie biblioteka została przeniesiona z dołu do pokoju przy strychu. W tym celu kupiliśmy 3 duże regały na książki. Tam też chcemy utworzyć archiwum, więc jeszcze planujemy dokupić odpowiednie meble w odpowiednich rozmiarach i zabezpieczeniach, tak, aby to pomieszczenie nadal mogło też funkcjonować jako miejsce do spania podczas odosobnień. Także podczas letniego sesin udało się posprzątać znacząco ośrodek (wiata, strych i inne ukryte miejsca) i wywieźć wielki kontener gratów na recycling.

Te wszystkie usprawnienia powodują, że wszyscy czują się bardziej komfortowo w cieplejszym ośrodku, łatwiej nowym osobom zaaklimatyzować się, sprawniej przebiegają odosobnienia i wizyty Rosi, łatwiej nam wynająć ośrodek innym grupom. Przyznać trzeba, że dla członków obsady to też jest wyraźnie odczuwalna zmiana, bo w ostatnich 2- 3 latach nieco marzliśmy zimą. Przy budynku oczywiście wiele jest jeszcze do zrobienia. Mamy trochę projektów, które chcielibyśmy zrealizować w 2025 roku, które opisujemy w dalszej części listu. 


WYNAJMY DLA INNYCH GRUP w 2024

Wynajmy to kolejna sfera, w której doświadczyliśmy wzrostu aktywności. W tym roku mieliśmy 13 wynajmów dla 6 różnych grup (w sumie 25 dni), dla niektórych także gotowaliśmy. Większość z nich deklaruje chęć kontynuowania współpracy w przyszłym roku. Wynajmy wzmacniają nasze finanse, więzi z innymi grupami, dając poczucie, że Ośrodek jest wykorzystany w dobrych celach, kiedy my nie mamy naszych zajęć.



III. PLANY na ROK 2025 

OBCHODY 50-lecia istnienia naszej sanghi

Na nadchodzący rok oczywiście kontynuujemy organizację formalnych praktyk zgodnie z harmonogramem oraz wynajmy dla innych grup. Przed nami dwie wizyty Rosi Sunyi w lutym i w lipcu. Jak już zostało wspomniane, ten rok będzie nadzwyczajny dla naszej wspólnoty ze względu na 50. rocznicę formalnego istnienia naszego Związku. 

To w 1975 roku przyjechał pierwszy raz Rosi Philip Kapleau do Polski na zaproszenie grupy bardzo zaangażowanych ludzi, którzy już kilka lat praktykowali zen razem na podstawie książki „Trzy Filary Zen”. Podczas tej wizyty Rosi Kapleau poprowadził sesin, warsztaty i niedługo potem został podpisany akt założycielski o nazwie „Koło Zen”. I tak powstała formalnie pierwsza buddyjska wspólnota w Polsce.

Warto wspomnieć, że równolegle rok 2025 jest też 40-leciem istnienia Ośrodka Warszawskiego w Falenicy oraz 30-leciem objęcia opieką duchową naszą sanghę przez nauczycielkę Rosi Sunyę Kjolhede, która od tej pory niestrudzenie, regularnie przyjeżdża do Polski, wspierając nas bardzo w praktyce zen. 

Jesteśmy w tej chwili na etapie burzy mózgów, jak moglibyśmy ten rok uczynić bardziej uroczystym. Dalsze pomysły są mile widziane, a tym bardziej chętni do udziału i realizacji pomysłów. Zakres, w jakim to będziemy mogli zrealizować, ostatecznie będzie zależał w dużym stopniu od ilości osób zaangażowanych w te projekty (możemy stworzyć grupę roboczą) oraz od stanu finansów. 

W tej chwili mamy następujące plany / pomysły: 

  • zorganizować uroczyste obchody podczas lipcowej wizyty Rosi, termin 26-27 VII 2025
  • wydać specjalny numer naszej gazetki „Trzy Skarby” (pdf, ew. papier)
  • wydać historię sanghi w formie biuletynu
  • stworzyć specjalne logo, plakat na ten rok
  • wyprodukować gadżety okolicznościowe: koszulki, kubki, kalendarz lub inne
  • seria Sanghowe Zoom - w tej tematyce

itd.

POTRZEBNE REMONTY i ZAKUPY

Największym prezentem dla Ośrodka i Sanghi byłoby odświeżanie i modernizacja ośrodka, na ile finanse i czas nam pozwolą. Po pierwsze chcielibyśmy odmalować / odnowić jak najwięcej pomieszczeń, jak:

  • dokończenie nowej biblioteki i archiwum w pokoju przy strychu (malowanie, zakup mebli)
  • utworzenie nowego miejsca na trzymanie pościeli, ręczników, kocy itd., (zakup mebla)
  • odmalowanie holu, szczególnie części pierwszej oraz odnowienie  podłogi
  • odmalowanie kuchni + inne naprawy
  • odmalowanie górnej łazienki (po zdjęciu pieca bardzo źle wygląda) i WC przy jadalni
  • odmalowanie zenda zimowego (odnowienie szarych ekranów na ścianach)
  • odmalowanie letniego zenda
  • odnowienie ołtarza lub zamówienie nowego
  • nowa furtka / brama / częściowo płot
  • renowacja / wymiana przynajmniej kilku okien
  • itd.

Plany są ambitne, ale jeśli uda się nam cokolwiek zrealizować z tego, na pewno przysłuży się sprawie. Jeśli okazałoby się, że zbierzemy więcej funduszy, podejmiemy większe kroki modernizacyjne, aby ośrodek stał się bardziej energooszczędny i funkcjonalny.

NOWY REZYDENT 

Wielu z was już wie, a teraz formalnie chcemy Was poinformować, że od połowy stycznia 2025 roku do Ośrodka Warszawskiego, jako rezydent w treningu, wprowadza się nasz ponad 30-letni członek sanghi Vlastimil z Czech, który aktualnie jest przewodniczącym Zarządu Związku. Będzie mieszkać, praktykować z nami, brać udział w organizacji praktyki oraz w pracach na rzecz sanghi. Chcemy aby Vlastik został koordynatorem Sklepiku, Biblioteki oraz Archiwum, poza tym w miarę możliwości i potrzeby wsparłby swoją pomocą członków obsady, a także i organizację obchodów 50-lecia! Ahoj Vlastik! 



IV. STABILNOŚĆ FINANSOWA i ZBIÓRKA na 50-lecie sanghi 

Już nieraz pisaliśmy o tym, że ostatnie lata „pandemiczno-inflacyjne” były dużym wyzwaniem dla Związku, aby zachować płynność finansową i przetrwać. Znaczący sposób dzięki Waszym dodatkowym darowiznom zebranych w ramach zbiórek „Bezpieczna Zima” udawało się zachować zrównoważony budżet, gdyż tylko składki członkowskie i opłaty zebranych z tytułu naszych programów okazały się być niewystarczalne. Za co nieustająco dziękujemy!

Zgodnie z obietnicą, w tym roku podjęliśmy kroki, aby nieco ustabilizować nasze finanse i uczynić je bardziej przewidywalnymi. Decyzją Walnego Zgromadzenia od kwietnia 2024 roku składka członkowska po 8 latach została zwaloryzowana (patrz: https://www.buddyzmzen.pl/p/wspolnota.html). 

Udało się pozyskiwać dodatkowe wpływy z wynajmowania Ośrodka innym grupom. A w wyniku wspomnianej już niezaplanowanej akcji „PIEC” mogliśmy wykonać ważne kroki w kierunku modernizacji ośrodka.

Tak jak wszyscy, my też doświadczamy ciągle wzrost cen prądu (dla Ośrodka Warszawskiego w tym roku to było ponad dwukrotne), gazu, żywności i innych usług. Budynek ośrodka ciągle wymaga różnych napraw i modernizacji. Mimo to staramy się utrzymywać ceny zazen grupowych i sesin na takim poziomie, żeby były dostępne dla wszystkich. Zasadniczo powinny kosztować więcej, ale wiemy, że dla niektórych z nas obecne opłaty i tak są wysokie. Osobom z trudnościami finansowymi zawsze udzielamy zniżki za udział w odosobnieniach. Mimo tych trudności, naszym celem jest osiągnięcie samofinansowania się Ośrodka, na ile to możliwe, tak jak to było przed pandemią. Jest to wyzwanie, ale jesteśmy bliżej tego teraz niż rok temu. 

Od grudnia rozpoczął się okres podwyższonych rachunków, który zwykle trwa tak do maja. Równolegle chcielibyśmy zacząć przygotować ośrodek na obchody 50-lecia sanghi oraz realizować projekty z tym związane. Aby to stało się możliwe, jak co roku w tym okresie ogłaszamy zbiórkę finansową, tym razem o nazwie „Odnowa na 50-lecie sanghi ZBZ”. 

POTRZEBY NA NADCHODZĄCE MIESIĄCE - ZBIÓRKA FINANSOWA

Jak co roku, w nadchodzącym okresie zimowo-wiosennym zwiększą się nasze wydatki dodatkowo o ok. 30 tysięcy złotych. Zakładamy że ponad połowę tego już jesteśmy w stanie wypracować poprzez działalność ośrodka. W pokryciu drugiej połowy, ok.10 -15 tysięcy złotych, prosimy o Waszą pomoc. Także jeśli udałoby się zebrać dodatkowe fundusze na modernizację ośrodka, przynajmniej 15-20 tysięcy złotych, to moglibyśmy ładnie przygotować ośrodek na lipcowe obchody. 

Jeśli uda się dodatkowo w ramach Zbiórki finansowej „Odnowa na 50-lecie sanghi ZBZ” zebrać przynajmniej 30 tysięcy złotych przez najbliższe półrocze (5-6 tysięcy złotych miesięcznie), to zabezpieczymy stabilność finansową ośrodka oraz zrealizujemy wiele z naszych, wymienionych wyżej celów. 

Apel do Was wszystkich o zaangażowanie się w tę akcję: Odnówmy wspólnymi siłami Ośrodek w Falenicy na 50-lecie sanghi ZBZ! 

Zachęcamy więc do udziału w przygotowaniach samych obchodów i związane z nimi projekty, w pomoc w pracach remontowych oraz wpłacaniu darowizn na zbiórkę „Odnowa na 50-lecie sanghi”. Im więcej osób pomoże, tym będzie łatwiej. 

Jeśli znajdzie się 30 osób, które mogłyby wesprzeć zbiórkę o 1000 zł, albo 50 osób o 600 zł, jednokrotną wpłatą lub też w ratach (np.dając dodatkowo + 150-100 zł na miesiąc przez pół roku), osiągniemy cel! Oczywiście wszelkie pomniejsze czy większe wpłaty mają znaczenie.Doceniamy każdą darowaną złotówkę. 

Do tej pory się udawało, więc wierzymy, że i tym razem uda nam się wspólnymi siłami przygotować Ośrodka i zrealizować wszystkie te projekty. Mamy nadzieję, że będziemy mieli piękne uroczystości, które będą wyrazem jedności i wdzięczności sanghi za tyle lat wspólnej praktyki i jej wzmocnieniem na nadchodzące kolejne dekady.


Droga Sangho!

Życzymy Wam wszystkim zdrowia, pomyślności i wytrwałości na Nowy Rok 2025! GASIO

Członkowie Zarządu i Rady Starszych ZBZ „Bodhidharma”





Jak możesz wesprzeć Ośrodek, Sanghę i pracę Rosi?

1. Udział we wspólnych praktykach zen

👉 stacjonarnie i / lub online, zarówno tych krótszych, jak i 

👉 dłuższych kilkudniowych grupowych zazen i siedmiodniowych sesin z Rosi


2. Pomoc w organizacji i pracach na rzecz Ośrodka i Sanghi

👉 przed odosobnieniami i po nich, a także w związku z wynajmami,

👉 udział w zazenkai z samu lub innych ogłoszonych okresach pracy,


3. zgłoszenie się do pomocy organizacji obchodów 50-lecia („Bodhiteam”)

👉 wykonanie konkretnego zadania (wiele z nich można zrobić z domu lub online), np. korekta tekstu

👉 wzięcie odpowiedzialności za jakiś większy, rozłożony w czasie projekt (np. tworzenie gazetki)

👉 pomoc w pracach remontowych

👉 pomoc tuż przed, w trakcie i po uroczystościach


4. Promowanie organizowanych przez Ośrodek i Sanghę działań i wydarzeń

👉 wśród zainteresowanych znajomych i poprzez media społecznościowe

👉 poprzez polecanie Ośrodka do wynajmu lub 

👉 wynajem Ośrodka na własne warsztaty grupowe, jeśli takie prowadzisz


5. Formalne członkostwo  ZBZ „Bodhidharma”

👉 niezrzeszeni mogą rozważyć formalne członkostwo ZBZ, więcej informacji: http://www.buddyzmzen.pl/p/wspolnota.html

👉  obecni członkowie mogą zmienić swój status członkowski i zwiększyć próg swoich comiesięcznych składek

👉 regularne płacenie składek członkowskich

👉 uzupełnienie wszelkich zaległych opłat i/lub dokonanie ich awansem (składki, udział w odosobnieniach itd.)


6. Wpłata dobrowolnych darowizn  -   wspieranie zbiórki „Odnowa na 50-lecie sanghi"

👉 Wszelkie darowizny na cele kultu religijnego wpłacane przelewem można odliczyć od podatku dochodowego. Nr konta: http://www.buddyzmzen.pl/p/kontakty.html

👉 Można też dokonać przelewu poprzez blik na telefon, Revolut, w tym celu pisz na maila


7. Inne:

👉  zakupy w SKLEPIKU na miejscu lub wysyłkowo

👉 podarowanie potrzebnego w Ośrodku sprzętu, mebli, urządzeń (po wcześniejszej konsultacji)

👉 udział w grupach na „WhatsApp”

👉 udział w „Sanghowym Zoom” i innych spotkaniach sanghowych

👉 śledzenie naszych mediów społecznościowych:

www.facebook.com/buddyzmzen  i  

www.intagram.com/zbz_bodhidharma_buddyzmzen.pl



LIST ROSI SUNYI PO ANGIELSKU

„Dear Sangha,

    December already! Behind us, a year of strong practice: Along with the regular weekly schedule of zazen and orientations for new people, and the increasing number of rentals by other groups, we’ve had winter and summer sesshins, various ceremonies, and  many in-person and online retreats.  It is truly inspiring, the efforts  you make together to keep the dharma work going strong there in Poland!

 Now, just ahead of us, is a challenging month filled with Rohatsu sesshins, the Winter Solstice, holiday gatherings, and then the  Great Turning as we step into 2025. A highly significant year for ZBZ: it marks the 50th year of our sangha’s existence, a big anniversary we will be celebrating this summer, later in July.

    At this moment I’d like to express my heartfelt gratitude to all of you for your on-going efforts in our practice together, and for the generous contributions people made last June that gave us the chance to get a desperately needed new heating system for the center. The outpouring of many donations was so affirming of the sangha’s caring spirit.

    And as always at this point in the year, we remind people that all contributions to the newly announced ZBZ Winter 2025 Fund Drive will be deeply appreciated and put to good use. In addition to covering the inevitably higher cost of our winter-spring bills, we would also like to do a bit of renovation, repairs, and painting to celebrate the 50th anniversary of the sangha.

    You will find details about all this below, in the letter from the ZBZ Board of Trustees. Please know that with the projects mentioned above, and with the general upkeep of our large center and small, dedicated staff, people’s donations make all the difference!"   

    With deep bows, warm greetings, and very best wishes to all,

    Sunya-roshi”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz